4 NENÁROČNÉ MASÁŽNE TECHNIKY NA BOLESTI HLAVY A MIGRÉNY

Bez ohľadu na to, či sa masírujete sami alebo vám masáž poskytuje niekto iný, najdôležitejšou vecou je zamerať sa na miesto odkiaľ bolesť vychádza. Podľa miesta bolesti následne zvoľte jednu z nižšie uvedených masáži, ktoré by mali viesť k zníženiu, prípadne aj úplnému odstráneniu bolesti hlavy.

Masáž krku a krvných tepien
Ak pociťujete bolesť v oblasti krku, je to zvyčajne v dôsledku nesprávneho držania tela a hlavy, pri ktorom sa zužujú krvné cievy. Túto masáž si môžete robiť aj sami, no lepšie a hlavne jednoduchšie bude, ak vám s ňou niekto pomôže. Aby ste dosiahli želaného výsledku, musíte silnejšie zatlačiť a pohyby robiť odspodu krku po celej jeho dĺžke až k miestam, kde sa začína lebka. Potom pokračujte v masáži krku pomocou kruhových pohybov.

Masáž spánkov
Hoci sa bolesť hlavy najčastejšie nachádza nad spánkami, masírovanie v oblasti spánkov ju zvyčajne dokáže uvoľniť. Týka sa to prevažne typu bolesti hlavy, ktorá je spojená so senzitivitou na svetlo. Masáž v tejto oblasti by však mala byť o niečo jemnejšia a pomalšia, ako v predchádzajúcom prípade. Robiť by sa mala kruhovými pohybmi v smere hodinových ručičiek (ak by ste sa ako pozorovateľ dívali na pravú stranu tváre).

Masáž v okolí nosa a očí
Táto masážna technika je vhodná pri bolestiach hlavy vyplývajúcich z problémov s dutinami. Aplikujte bodový tlak na týchto miestach: po stranách dolnej časti nosa, po stranách medzi koreňom nosa a očami, nad stredom očí pod obočím, na vonkajšej očí pod obočím. Po aplikácii tejto techniky sa mala úľava od bolesti dostaviť pomerne rýchlo. Miesta v okolí očí a nosa sú však pomerne citlivé, preto aj aplikovanie tlaku a masáže by malo byť jemnejšie.

Masáž čela
Posledná masážna technika je určená pre bolesti hlavy vyskytujúce sa v oblasti očí a čela. Najprv vykonajte končekmi prstom pohyby nad obočím oboch očí. Potom radiálnym pohybom po viacerých dráhach pohyby smerom od obočia k vrchnej časti tela.